Kariyer

İK POLİTİKAMIZ

B&B İnsan Kaynakları olarak, 25 yılı aşan deneyimimizde; her zaman en önemli yatırımın; “İnsan” a ve “İnsan Kaynağı” na yapılan yatırım olduğu, bilinciyle hareket ederek, iş tatmini ve iş doyumu yüksek, yaptığı her işte motivasyonu tam, nitelikli ve potansiyelini hep bir adım ötesine taşımak isteyen ekip arkadaşlarına sahip olmayı ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmeyi amaçlıyor,tüm İK süreç ve uygulamalarımızı da bu vizyon kapsamında gerçekleştirmeye önem veriyoruz.

1-İşe Alım Sürecimiz

B&B İnsan Kaynakları olarak, işe alım süreçlerimizde temel hedefimiz; doğru pozisyona doğru adayı konumlandırmak olup, bu doğrultuda; “Temel Çalışan Yetkinliklerimiz”e göre değerlendirmelerimizi yaparak, şirket kültürümüze uygun olabilecek adaylarla sürecimizi devam ettiriyoruz.

Bilişim Bilgisayar Olarak İşe Alım Sürecimiz Hangi Aşamalardan Oluşmaktadır?

İşe alım sürecimiz çalışan ihtiyacının oluşması, bu ihtiyaç için başvuruların toplanması ve değerlendirilmesi ile başlamaktadır. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından uygun bulunan adaylarla ön görüşme organizasyonları yapılmakta ve süreci olumlu yürütülen adaylarla bölüm görüşmeleri organize edilmektedir. 

Bu görüşmelerde pozisyona özel envanterler (Kişilik Envanteri, Mesleki Testler, vb.) uygulanmaktadır. Şirketimiz içerisinde yer alan bazı görevlerimiz için ise proje ve sunum aşamaları görüşme süreçlerimize eklenmektedir. Bu süreçlerde olumlu değerlendirilen adaya iş teklifi yapılarak süreç sonlandırılmaktadır.

Bilişim Bilgisayar’a Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Bilişim Bilgisayar aktif ilanlarına ve iş fırsatlarına; kariyer portallarından ulaşabilir, genel başvurularınızı ise BilisimIK@bb.com.tr mail adresine iletebilirsiniz.

2-Ücret Yönetimi

B&B ’de Ücret Yönetimi çalışan bütün arkadaşlarımızın ve sektördeki bütün çalışanların ücretleri dikkate alınarak oluşturulmuş, adil ve rekabetçi politikalarla desteklenen uluslararası bir yapıdadır.

Ücret Yönetimimizin temelini iş kademeleri, yapılan iş değerlendirmeleri ve yerel ücret araştırmaları oluşturmaktadır. İş değerlendirmeleri, yapılan işin içeriğine, şirket hedeflerine katkı sağlamasına ve üstlendiği sorumluluk seviyesine bağlı olarak, kişiden bağımsız olarak yapılır.

Değerlendirilen her iş pozisyonundan sonra kademelerine göre ücret politikaları belirlenir ve yerel olarak ücret araştırmaları da değerlendirilerek rekabetçi ve adil bir ücret politikası uygulanır. Ücret politikamız; mevcut ücret yapılarımız, piyasanın dinamik yapısı, rekabet ve kişinin performansına göre farklılaşır.

3-Performans Yönetimi

B&B ‘de 360 derece performans değerlendirme sistemi uygulanarak; yapılan değerlendirmelerimiz çalışan yetkinliklerimizi ve gerçekleştirmekte olduğumuz iş süreçlerimizi ölçümlemeye ve analiz etmeye yöneliktir.

6’şar aylık periyotlarda yapılan 360 derece performans değerlendirme sistemimizle birlikte; çalışanlarımız için gelişim planları hazırlanarak, çalışanlarımızın gelişimleri desteklenmeye çalışılmaktadır. 

4-Eğitim ve Kariyer Gelişimi

B&B; çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimleri için; belirli periyotlarda yapılan yetkinlik ve performans değerlendirmeleri sonucuna göre “Çalışan Gelişim Planı” çerçevesinde; çalışanlarına eğitim planlamaları yaparak, çalışanlarının gelişimi için gerekli tüm desteği sağlamaktadır.

5-Açık Pozisyonlarımız